Animotuko kūrėjai – entuziastingi, atsidavę ir truputį vaikiški

Sveikučiai! Šiandien supažindinsiu su jus savo lietuviškos animacijos kūrėjais. Tikiuosi, kad juos pamilsite ir padėkosite už gražius darbus. Taigi, ilgai nelaukiant, pristatau:

egle_animotuko_webui Eglė Čečenikovaitė – dailės akademijos absolventė - energinga ir turinti tvirtą nuomonę apie kiekvieno jos piešiamo herojaus charakterį. Jos unikalus požiūris į grafiką ir animaciją vaikams, padeda atskleisti spalvų ir veikėjų žavesį. Labiausiai Eglei patinka kurti veikėjus, filmukų scenarijų, procesas jai atrodo įdomus ir atgaivina mintis. Animacija Eglei įdomi tuo, kad tai yra pasaulis, kuris neturi taisyklių. Prie šio projekto prisidėjo, nes nuo pat studijų VDA pradžios svajojo apie vaikiškos animacijos kūrimą. Kai pasitaikė proga atgaivinti vaikystės daineles, ji labai apsidžiaugė, kad galės daryti tai, ko visada troško. Įkvėpimo animacijai Eglė ieškojo filmuose, kitų autorių animacijoje, žodžiuose, nes dauguma scenarijų gimsta iš žodžių. Mėgstamiausi jos animaciniai filmukai – „Kempiniukas Plačiakelnis“, „Princesė ir Varlius“, „Rango“, „Hortonas“, „Pietų parkas“. Taip pat knygos apie Harį Poterį. Save Eglė sulygintų su drambliu Hortonu, nes jis yra naivus svajotojas. Laisvalaikiu Eglei taip pat patinka svajoti, sportuoti ir skaityti psichologinę literatūrą.

Algirdas Noreika – Informatikos mokslų daktaras ir įmonės „Indeform“ direktorius, kuriam visuomet patiko animacija, geri, šilti ir pamokantys filmukai. Algirdas išbandęs tiek piešimą, tiek scenarijų rašymą, tiek animavimą. Animavimas jam patinka, nes tuomet veikėjas tampa „gyvu“, jį galima valdyti. Jis jau buvo sukūręs kelis animuotus veikėjus ir dėl to gavo pasiūlymą kurti „Tilidūda“ projekto daineles. Algirdas mielai sutiko prisijungti prie šio projekto, nes kurti animaciją jam yra galimybė vėl pasijusti vaiku, kuomet kasdienybė pamirštama ir galima įsijausti į kitokį pasaulį. Įkvėpimo kūrybai jis randa pasakose ir savo vaikuose. Vaikystėje labiausiai mėgo žiūrėti „Na, palauk“, „Kačiukas, vardu Au“, „Ajeto“ filmukus, o save sutapatintų su L. Velskopf - Henrich knygų herojui Indėnu, nes jis yra filosofiškas ir visuomet arti gamtos. Laisvalaikiu jam patinka žiūrėti animacinius filmus, važinėti dviračiu ir būti su vaikais.

agne_animotuko_webuiAgnė Berlinskaitė – dailės akademijos paskutiniojo kurso studentė, turinti talentą suprasti tai, kas patinka vaikams. Lietuviška animacija vaikams – jos svajonė, kuri tampa realybe. Agnei patinka kurti mistinius veikėjus, aplinkas, o nuo vaikystės ji domėjosi fėjomis, nykštukais ir fantastiniais personažais. Animacijos kūrimas ją žavi galimybe pasijusti vaiku. Kurdama ji visuomet ieško unikalumo ir stengiasi nekopijuoti gerai žinomų animacijos autorių. Visos idėjos gimsta jos galvoje, o jei neišeina jų ten rasti, tuomet bando ieškoti įkvėpimo internete. Labiausiai Agnei patinka filmai „Obuolių maišas“, „Krudžiai“, Tim Burton ir Wes Anders kūryba. Save ji sutapatintų su „Ronja, plėšiko duktė“ heroje, nes ji yra mergaitiška, bet tuo pačiu metu ir stipri.

laurynas_animotuko_webuiLaurynas Bačys – KTU multimedijos technologijų absolventas, atsidavęs animacijai. Kiekvienas judesys, kurį matote, kiekvienas herojaus stryktelėjimas – tai jo darbas. Animacija vaikams jam patinka, nes yra paprasta, smagi ir labai spalvinga. „Animotuko“ darbai yra vienas iš pirmųjų Lauryno 2D projektų, todėl pakankamai svarbūs. Veikėjų judesius jam padeda kurti prisiminimai iš vaikystės – ką tuo metu jautė, kaip viskas atrodė. Vieni mėgstamiausių jo animacinių filmų yra „Šrekas“, „Asteriksas ir Obeliksas“, „Jumanji“, o save sulygintų su Pixar trumpametražio filmuko „Paperman“ herojumi. Laisvalaikiu Laurynas stengiasi ilsėtis nuo darbo arba užsiimti kitokia, trimate animacija.

Tikiuosi, kad lietuviškos animacijos kūrėjų ratas plėsis ir vaikai galės džiaugtis dar daugiau animuotų filmukų.