Nauja lietuviška animacija vaikams nustebins netikėtu magišku pasauliu


lietuviska animacija vaikams

Mielieji draugai, maži ir dideli, turime Jums neišpasakytai gerą ir svarbią naujieną! Animotuko lietuviška animacija vaikams pasipildo trimis naujomis animuotomis pasakomis. O čia bus visko: rožinė varna, lapė važiuojanti mopedu ir neklaužada lapelis griaunantis dangų.

saule ir menulis pasakaMilijonų peržiūrų ir didžiulio susidomėjimo sulaukusių „Tilidūda“ dainelių animacijų kūrėjai ilgai dirbo ir tiki, kad šios pasakos nustebins ne tik mažuosius žiūrovus, bet ir sudomins kiekvieną, netradiciniais ir įdomiais sprendimais. Gerai visiems žinomos lietuviškos pasakos „Varna ir sūris“, „Dangus griūva“, „Saulė ir mėnulis“ įgavo naują formą, tačiau neprarado amžinųjų vertybių.
O svarbiausia! Šios pasakos prieinamos visiems ir jas pasiekti ,mažieji žiūrovai, galite „AnimotukoTV“ kanale , Youtube platformoje arba jau netrukus naujai atnaujintoje nemokamoje aplikacijoje Jūsų telefone.

Kaip teigia mūsų šaunusis projekto iniciatorius Algirdas Noreika, idėja kurti lietuviškas animacijas vaikams kilo, susimąsčius apie tai, kad sparčiai besivystant informacinėms technologijoms, vaikai nemažai laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterio ekrano, internete, žaisdami mobiliuoju telefonu. Tad kodėl jiems nepasiūlius kokybiško, edukacinio ir įdomaus turinio? Pradžioje tautosaka sklido iš lūpų į lūpas, vėliau buvo užrašyta, o dabar atėjo laikas jai persikelti į naujas erdves, pakeisti formą ir kitokiu, netradiciniu būdu, perteikti jauniausiajai kartai nuo seno saugotas lietuviškąsias vertybes. Tikime, kad mūsų lietuviška animacija vaikams tai ir suteiks.

animaciju kurejai

Animacijų kūrėjai: L. Bačys, E. Uleckienė, A. Smailys, A. Berlinskaitė, A. Noreika

Pasakos kurtos itin kruopščiai, procese dalyvavo 10 kūrėjų komanda. Pasak iliustratorės Eglės Uleckienės, – „Tai tikrai kruopštus ir ilgas procesas, daug galvoji apie patį veikėją, kaip jis turi atrodyti, kas jam patinka, kokie svarbiausi jo bruožai. Mintyse tarsi sukuri naują asmenį iš niekur, tuomet eskizuoji, ieškai formų, o sunkiausia išgauti ką nors unikalaus, kas dar nematyta, įkvėpti sukurtai formai charakterį“. Ir tai tik maža dalis to, kas daroma, kuriant animacijas.
Džiugu, kad lietuviškumą puoselėjantiems projektams atsiranda rėmėjų, kurie skatina toliau tobulėti ir kurti. Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, dalinai parėmusiai lietuviškos animacijos portalo „Anomotukas.lt“ inicijuotą projektą „Lietuvių pasakojamosios tautosakos pažinimo stiprinimas, taikant šiuolaikines medijas ir kompiuterinės animacijos technologijas”.

 

 

 

O dabar, bičiuliai, žiūrėkite naująsias pasakas ir dalinkitės su savo draugais!

Pasakas pamatyti ir paklausyti galite čia:8 thoughts on “Nauja lietuviška animacija vaikams nustebins netikėtu magišku pasauliu

 1. Džiugu, kad yra nauja animacijų kūrėjų komanda.Linkiu Jums sėkmės , įdomių kūrybinių idėjų .Trims mano anūkėliams bus malonu pasiklausyti ir pasižiūrėti pasakas prieš miegą , močiutė galės pailsėti .Ačiū


 2. Na pagaliau!!!! Tekdavo rodyti pasakas savo vaikui angliskai, ispaniskai, rusiskai, nes lietuviskai nieko internete praktiskai nerasdavome? Aciu kolektyvui uz sia dovana musu vaikams!❤❤❤


 3. Tiesiog nuostabu, labai apsidžiaugiau šiuo darbeliu. Gražūs piešinėliai, įgarsinimas. Linkiu kuo daugiau tokių projektų paruošti mažiesiems, nes tenka nemažai animacijos užsienio kalbomis žiūrėti vietoj gimtosios lietuvių kalbos.


 4. Nuostabu, kad atsiranda lietuviškų pasakų / filmukų su nuostabiom iliustracijom. Jūsų daineles labai mėgstam. „Dangus griūva“ mano mylimiausia vaikystės pasaka ir šiek tiek liūdna, kad nekokia ji čia. Trūksta jai kažko ir iliustracijos kažkaip ne taip veikia, ypač tas kvadratinis katinas ir piktasis lapas. Norėtųsi, kad pasaka būtų artimesnė originalui.


 5. Taip seniai to laukėme!
  Mano mokiniams labai patinka jūsų dainelės, o dabar bus įdomu pasiklausyti ir pasakų.
  Gera matyti skoningą ir subtilią animaciją, kokybišką garsą, taisyklingą tarimą. Lietuviška tautosaka juk tikras lobynas!
  Ačiū jums už jūsų taip reikalingą darbą ir entuziazmą.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *