„Vai ir atbėgo baikštusis elnias“ – Kalėdiniai nuotaikai

Šiandien norime pristatyti vieną įstabiausių kūrinių. Ši Kalėdinė dainelė vaikams – ypatinga! Ji – vienintelė žiemiškai kalėdinė „Tilidūda“ rinkinyje. Sniegas ir snaigės, kviečia mažuosius mano draugus susipažinti įvairiais mitologiniais herojais ir didinguoju Elniu Devyneragiu.

Tilidūda dainelės „Vai ir atbėgo baikštusis elnias“ žodžiai:

Vai, ir atbėgo baikštusis elnias,
Lėliu kalėda kalėda,

Baikštusis elnias devyniaragis,
Lėliu kalėda kalėda.

Ant devinto rago – nauja seklyčia,
Lėliu kalėda kalėda.

Toje seklyčioj kalveliai kala,
Lėliu kalėda kalėda.

O jūs kalveliai, mano broleliai,
Lėliu kalėda kalėda,

O jūs nukalkit aukselio žirkles,
Lėliu kalėda kalėda.

Aš nukarpysiu pušų viršūnes,
Lėliu kalėda kalėda,

Kad pamatyčiau tėvelio dvarą,
Lėliu kalėda kalėda.

Tėvelio dvare poveliai vaikšto,
Lėliu kalėda kalėda,

Poveliai vaikšto, plunksneles barsto,
Lėliu kalėda kalėda.

Tilidūda dainelės - Vai ir atbėgo baikštusis elnias, kalėdinė dainelė vaikams, dainelės filmukai vaikams

Gruodžio 21-oji vadinama Elnio Devyniaragio diena, ji simbolizuoja saulėgrįžą. Ši Kalėdinė dainelė vaikams pristato kas yra Elnias – didingas ir antgamtiškas gyvūnas, vienas iš svarbiausių lietuviškų kalėdinių simbolių. Vaikučiams norėjau pristatyti ir kitus personažus. Dauguma jų turi specifinę reikšmę lietuviškoje tautosakoje. Kalveliai, kurie iš saulės ir aukso kaldina aukso žiedą. Šie draugiški ir linksmi personažai primena šio nuostabaus metų laiko baltus džiaugsmus. Gana retai lietuvių tautosakoje pasitaikantys povai čia vaizduojami kaip Dvarelio sargai, kurie vaikšto aplink jį, barsto plunksnas ir saugo nuo prašalaičių. O pats Dvarelis – didelė medinė lietuviška seklyčia su įėjimais iš abiejų pusių. Ji pasislėpusi giliai miške, apsnigta, tikra pasakų trobelė. Kadangi žiemą čia tylu ir ramu, visa dainelės aplinka turi mistišką aurą. Ją pralinksminti, įnešti žaismingumo ir įžiebti kalėdinę dvasią čia padeda Fėjukai. Kadangi elnius visuomet lydėdavo dvaselės, animacijos kūrėjai sukūrė šiuos personažus, kurie uždega ugneles ir sušildo mūsų širdis.

Spalvine gama ši dainelė išsiskiria iš kitų. Joje dominuoja melsvi atspalviai, kuriantys šerkšnotą nuotaiką. Kūrėjams buvo smagu šią dainelę piešti ir animuoti dėl daugybės įvairių veikėjų ir elementų. Tikiuosi, tai patiks ir mano mažiesiems bičiuliams.

Taigi, klausykite šios nuostabios dainelės ir, tikiuosi, pajusite kalėdinę nuotaiką!

Daugiau Tilidūdos dainelių rasite čia: filmukai vaikams