Vaikiškos animacijos kūrėjai apsilankė Knygų mugėje

Sveiki mielieji! Kaip jūs laikotės? Ar žiūrite mano filmukus?

 

Smagu, kad lietuviškos animacijos gerbėjų daugėja. Tai pamatėme ir „Knygų mugėje 2016“. Mano animatorius joje sudalyvauti pakvietė „Tilidūda“ dainelių projekto iniciatorės ir Aistė Smilgevičiūtė. Taigi, po kelių savaičių pasiruošimo, vasario 28 dieną, sekmadienį, išsinuomavę autobusiuką, riedėjome į Vilnių.

Mugės metu vyko du pristatymai. Viename Aistė ir jos pagalbininkai dainavo, visi vaikai šoko pagal dainą „Du gaideliai“. Prisirinko pilna salė dainelių gerbėjų ir jų tėvelių. Vėliau visi fotografavosi, prie mano komandos atsivežto žvirblio ir grybo stendo. Taip pat žvaigždės dalino vaikams savo autografus.

Knygu muge, animotukas, zvirblis, aiste smilgeviciute

Antroje dalyje vyko „Tilidūda“ dainelių projekto kūrėjų inicijuojamas veiksmas – vaikučiai vėl buvo kviečiami šokti, tik šįkart – pagal dainelę „Žvirbli, žvirbli“. Puiku, kad nedrąsesnius vaikus paragino prisijungti jų tėveliai. Taip pat smagu, kad ir mūsų kūrėjai prisijungė į kompaniją. O vėliau dailininkės subūrė vaikus į būrį ir pasiūlė jiems spalvinti dainelių veikėjus. Žinoma, vaikų raginti spalvinti tikrai nereikėjo.

knygu muge, vaikai spalvina, animotukas

Renginio metu kai kurie tėveliai nepraleido progos prieiti prie animatorių ir padėkoti bei pagirti animacijas. Tai visai mano komandai labai patiko ir tapo dideliu paskatinimu kurti filmukus toliau. Taip pat buvo smagu stebėti vaikų akis, kai jie žiūrėjo filmukus - atrodė labai nustebę ir susidomėję, kai kurie dainavo ir plojo kartu su muzika!

Apskritai „Knygų mugės“ vaikų erdvė yra labai reikalinga mažiesiems, nes ten jie gali įsijausti į knygučių ir jų herojų pasaulį. Dailininkes Agnę ir Eglę sužavėjo tai, kad vaikai ten mielai imasi visokio veiksmo, kuris jiems siūlomas –klijavimo, fotografavimo, spausdinimo, jiems čia buvo sudarytos sąlygos žaisti, skaityti ir vartyti knygas. Taip pat jos pasidžiaugė, kad Lietuvoje yra daug kūrėjų, iliustratorių, kuriančių vaikams. Galbūt kai kurių iš jų kūrinius vėliau galėsime įamžinti ir animaciniame filmuke!

 

O pabaigai – trumpas filmuotas reportažas iš mugės: