„Tili tili dūda“ moko mažuosius pažinti muziką

Tilidūda dainelės „Tili tili dūda“ žodžiai:

Tili tili dūda,
Šalia kelio būda,
Toj būdelėj Jonas,
Trejų metų ponas.

Jonas vilki sermėgėlę,
Toj sermėgoj kišenėlė,
Toj kišenėj dūdelaitė,
Kišenėlėj dūda.

— Padūduok, Jonai.
— Nemoku, ponai.
— Padūduok, Jonai.
— Tirlipt tirlipt, ponai.

Tilidūda dainelės - O tai arklys, dainelės filmukai vaikams

Tai buvo pati pirma „Animotuko“ kūrėjų dainelė projektui „Tilidūda“. Dėl to ji – gana paprasta, tačiau ir dainelės žodžiai labai paprasti, nes ji skirta patiems mažiausiems žiūrovams – maždaug 2-4 metų vaikučiams. Visai kaip herojus Jonas – trejų metų ponas.

Kurdami Jono herojų, autoriai stengėsi parodyti, kaip atrodo lietuviškas tautinis vyro kostiumas – skrybėlė, žalsva sermėga, tautinė juosta, ilgaauliai batai. Jonas gyvena ne tradicinėj būdoje, o trombono formos name. Iš namo vietoje dūmų kyla natos. Taip simboliškai vaizduojama, kad ši daina skirta muzikai, joje yra keli muzikiniai simboliai – natos ir instrumentai. Joje girdimas pamokymas vaikams – Jono pabarimas, kad jis tingi ir nesimoko groti. Vėliau, kai Jonas užgroja, Dūda tampa jo geriausia drauge ir jie kartu su muzika keliauja laukų takeliu.

Jonas – tarsi niekada neužaugantis personažas, kuris vaikams visuomet primena mažą linksmą padaužą. Tai – ne vienintelė dainelė, kur pavaizduotas šis herojus. Vėliau jis sutinkamas kaip arklį turintis ponaičiukas. Vien jo drabužiai duoda Jonui poniškumo. Jis nėra paprastas piemenėlis, kuris mokosi groti, jis - tikras ponaitis. Tiesa, Jonas truputį tingi mokytis, dėl to jam gėda.

Tili tili dūda dainelė turėtu patikti, nes ji – gana paprasta. Taip pat ir dėl to, kad gali save sutapatinti su Jonu. Tai - akivaizdus žmogiškas personažas, kuris lietuviškose dainelėse pasitaiko retokai. Tai vaikams primena susipažinimą su nauju draugu. Mažiesiems klausytojams ši dainelė ir jos animacija tikrai patiks!

Daugiau Tilidūdos dainelių rasite čia: filmukai vaikams