„Šarkele varnele“ – linksma Tilidūda lopšinė mažiesiems

Dainelės "Šarkele varnele" žodžiai:


– Šarkele varnele,
Kiek tu turi vaikelių?

– Vienas namuose,
Vienas laukuose,

Du duonelę raiko,
Du galveles kraipo.

– Šarkele varnele,
Kiek tu turi vaikelių?

– Trys pinigus skaito,
Trys vėjus vaiko,

Keturi žvejoja,
Daineles dainuoja.

– Šarkele varnele,
Kiek tu turi vaikelių?

Penki ropes rauna,
Į krūveles krauna,

Šeši dūdom groja
Ir per dangų joja.

Tilidūda lopšinė vaikams - Šarkele varnele. Dainelė-lopšinė vaikams, filmukas vaikams.

Ar kada matėte Šarkelę Varnelę, kuri gyventų debesyse? Jei ne, tai ši Tilidūda lopšinė yra vieta kur ją tikrai išvysite. O ji ne viena, turi didelį būrį vaikelių. Jos vaikeliai darbštuoliai šaunuoliai. Vis kažką veikia, padeda mamai kasdieniuose darbuose. Visi jie gyvena debesų mieste, skraido ir joja mėnuliu.

Pabandykime visus juos suskaičiuoti!

1 (vienas) leidžia laiką namuose ir juos prižiūri, 1(vienas) laukuose laisto gėlytes, kad gražiai augtų, 2 (du) ką tik iškepė šviežios duonelės visai šeimai, dar 2(du) ilsisi ir kraipo galveles į dainelės ritmą, 3 (trys) skaičiuoja šeimos finansus, dar 3 (trys) pasigamino vėjo malūnėlius ir juos išbando laukuose, 4 (keturi) nusprendė eiti žvejoti, nes ši šeimyna mėgsta žuvį, 5 (penki) rauna ropes ir jas krauna, rūpinasi, kad visa šeima turėtų maisto žiemai, o dar 6 (šeši) aukštai užsilipę danguje dūdom groja, taip visai šeimynai linksmiau darbuotis kartu. Na kiek išvis tų varniukų? Aš suskaičiavau 27, o Jūs? Išties didelė šeima. Šarkelė Varnelė labai džiaugiasi savo mažyliais kurie taip noriai padeda jai darbuose.

6 varniukai grojantys dūdomis prisnūdo ir pradėjo groti lėtesnę melodiją, tai ir kiti atėjus vakarui ramiai užsnūdo palikdami kitos dienos darbus rytojui.

Jauku ir šilta pažiūrėti paklausyti šarkele varnele dainelės prieš miegą, tiesa? Tad, klausykite, užmerkite akeles ir nepajusite kaip greitai ši tilidūda lopšinė pakvies jusų mažylį nuvykti į spalvingą sapnų karalystę.