Žemė ir mėnulis – apie meilę, kurią skiria atstumas

Kūrybinis procesas visada užburia savo atradimais, todėl mes nuolat ieškome panašiai mąstančių kūrėjų, siekiame pasidalinti savo aistra animacijai ir išgirsti apie jų darbus. Taip jau atsitinka, kad šiose paieškose susitikus dviems kūrėjams dažnai gimsta netikėtas ir magiškas kūrinys. Šį kartą tuo kūriniu tapo Ellos Janes dainos „Žemė ir Mėnulis“ muzikinis vaizdo klipas. Šis kūrinys pasakoja apie meilę - apie meilę, kurią skiria atstumas, tačiau kuri tuo pačiu metu yra tokia besąlygiška ir tikra. Dainos žinutė ypač aktuali šiomis dienomis, kada pasaulį apgaubęs visuotinis karantinas ir savi-izoliacija. Buvome labai laimingi sužinoję, kad Ella savo pirmajai debiutinio albumo dainai pasirinko mūsų animaciją, todėl norėtume Jus visus supažindinti su šia nuostabia atlikėja.


žemė ir mėnulis

Ella, kokia buvo Jūsų kelionė iki atlikėjos ir kokia esate šiandien?


Nuo pat vaikystės turėjau dvi aistras: dainuoti ir rašyti istorijas. Kai man buvo 13 metų, pradėjau mokytis groti gitara. Tuomet dar labiau pamilau istorijų pasakojimą. Visa tai sudėjus, supratau, kad norėčiau tapti dainų rašytoja. Būdama paauglė grojau mokyklos roko grupėje. Taip pat sutikau daugybę nuostabių muzikantų studijų metų Prancūzijoje Exeter universitete. Galiausiai pradėjau savo solo karjerą ne tik kaip atlikėja, bet ir kaip dainų autorė. Palikusi savo darbą Londone, nėriau į muziką, grojau savo gimtojo miesto – Winchester gatvėse, išvažiavau į turą po Vokietiją ir galiausiai 2018 m. „apšildžiau“ Joolso Hollando koncertinį turą po Jungtinę Karalystę.


Kas Jus įkvėpė kurti muziką?


Meilę muzikai, dainavimui, istorijų pasakojimui ir atlikimui turiu nuo prigimties. Įsimylėjau ankstyvąją Simono ir Granfunkelio, Leonardo Coheno bei pracūzų atlikėjos Francoises Hardy kūrybą. Visi šie kūrėjai daro stiprią įtaką mano rašymui. Muzikos kūrimas man visada buvo būdas emociškai išsikrauti (ypatingai per sunkius gyvenimo momentus, pavyzdžiui, mano tėvų skyrybos). Taip pat muzika yra ir būdas išreikšti save. Aš ir mano muzika galime iškomunikuoti daug daugiau nei aš tai padaryčiau tik žodžiais.


Kas Jums yra sektini pavyzdžiai?


Nemaža dalis mano įkvėpimo ateina iš 1960-ųjų folkloro atlikėjų. Tačiau, labai žaviuosi ir šiuolaikinėmis, nepriklausomomis moterimis menininkėmis, kurios šioje srityje kuria savo kelią, pavyzdžiui, Alisa Phoebe Lous ir Orla Gartland.


Kaip manote, kodėl muzika yra svarbi ir vaikams?


Muzika vaidina itin svarbų vaidmenį kiekvieno vaiko kognityviniam vystymuisi. Padeda reguliuoti jų emocijas bei gerina komunikacijos įgūdžius. Eksperimentavimas su įvairiais instrumentais yra nuostabus būdas vaikui patirti garsus, pagerinti motoriką ir prie viso to išmokti kantrumo ir atsidavimo, siekiant įgalinti savo talentus. Muzika yra universali kalba, kuri sujungia įvairaus amžiaus žmones visame pasaulyje.


Kodėl pasirinkote būtent mūsų animaciją savo dainai? Kas Jums joje patiko?


žemė ir mėnulis

Jūsų gražiąją animaciją atradau internete. Iš karto įsimylėjau Saulės, Mėnulio ir Žemės personifikaciją. Tai buvo būtent toks vaizdas, kokį įsivaizdavau ir savo dainoje „Žemė ir Mėnulis“. Animacija žavingai perteikė idėją apie meilę per atstumą ir stebėjimą, kaip ji auga. Tai man iš karto stipriai asocijavosi su istorija mano dainoje.


Jei galėtumėte būti bet koks animacinis veikėjas, kurį pasirinktumėte ir kodėl?


Aš augau devintajame dešimtmetyje ir iš visų šio laikotarpio „Disnėjaus“ princesių man labiausiai patiko Bela iš „Gražuolės ir Pabaisos“. Žaviuosi šios veikėjos stiprybe, jos netikėjimu įsisenėjusiomis, kontraversiškomis vertybėmis. Taip pat meile žinioms, skaitymui (kas yra vienas iš mano asmeninių pomėgių) ir svarbiausia jos gerumu ir nuolankumu visiems gyviems dalykams nepaisant jų išvaizdos.


Paskutinis komentaras mūsų žiūrovams?


Labai džiaugiuosi galėdama pasidalinti šiuo mūsų bendru kūriniu - pirmuoju singlu iš savo debiutinio albumo su „Animotuko“ gerbėjais. Linkiu jums daug jaukumo šiais sunkiais laikais ir tikiuosi, kad pasidalinsite vaizdo įrašu su visais, kuriuos mylite.


Muzikinis vaizdo klipas - Žemė ir mėnulis