5 patarimai kaip vaiko kambario interjeras gali padėti kambariui augti kartu su mažyliu

Kiekvieno vaiko kambarys yra puiki vieta linksmybėms ir fantazijai. Tačiau nors Jūsų vaikas būdamas mažytis gali labai mėgti savo kambarį, tikriausiai jo nuomonė apie kambario interjerą bėgant laikui pasikeis. Kas kelis metus keisti kambario stilių nėra nei linksma, nei praktiška. Kad to išvengti, turime kelis patarimus kaip paversti vaiko kambario interjerą transformuojamu jam paaugus.


Neutrali sienų spalva

tilidūda plakatas-tegul-lyja-svajonemis

Švelniai mėlyna ar švelniai rožinė yra dažniausiai naudojamos kūdikių kambariuose, tačiau vaikai greitai jas išauga. Vietoje ryškių spalvų yra gausybė neutralių spalvų, kurias galite pasirinkti savo kūdikio kambariui. Įvairiausių spalvų kreminiai atspalviai yra saugiausia ir praktiškiausia idėja. Tai bus puiki vieta vaikui paaugus pasireikšti pačiam ir išsirinkti dekoro akcentus, kurie jiems patiks, taip pat prie tokių sienų tinka beveik viskas! Kol vaikas mažas galite dekoruoti tokį kambarį įvairiais jums patinkančiais akcentais, antklodėm, pagalvėlėm, paveikslėliais, sėdmaišiais. O paaugus vaikui, prie tokių sienų bus lengva pritaikytį ir kitokį dekorą, labiau atspindinti vaiko asmenybę.


Baldai, kurie atlaikys laiko išbandymus

vaiko kambario interjeras baldai

Vaiko kambario baldai dažniausiai yra ilgalaikė investicija. Taigi reikia rinkti išmintingai. Dažniausiai pagrindiniams kambario baldams rekomenduojama rinkti patvarius ir talpius baldus, nes jei atrodo, kad šiuo metu jie bus neišnaudojami, nespėsite apsidairyti, kuomet pritrūks tuščių stalčių. Lentynos, dėžės, talpūs stalčiai, visa tai bus reikalinga ar jūsų vaikui 5 metai ar 15 metų. Tai pat rekomenduojama vengti labai ryškių ir išskirtinių baldų, nes kas atrodo miela ir spalvinga vaikui esant mažam, jam ūgtėlėjus gali pasirodyti per daug vaikiška. Geriau jaukumo ir mielumo jausmą sukurti su smagiomis interjero dekoracijomis.


Venkite teminių kambarių

vaiko kambario zaislai

Jūsų mažylis gali mėgti, vieną ar kitą filmuką, tačiau rekomenduojama vengti įrengti visą kambarį pagal tai. Vienas veikėjo akcentas, gali smagiai pagyvinti kambarį ir suteikti daug džiaugsmo vaiko laikui jame, tačiau nerekomenduojama įrengti viso kambario, sienų, patalynės, kilimų ir pan. vieno filmuko tematika. Jei vaikui labai patinka veikėjai, leiskite jiems pasidžiaugti jais pakabinę gražiai įrėmintą plakatą arba išrinkite žaismingą patalynės komplektą, žaislais ar laisvalaikio užsiėmimo priemonėmis. Tačiau prikrauti visko iškarto nereikėtų.


Atspindėkite vaiko asmenybę

vaiku pomegiai

Vaikams paaugus ir sulaukus 8-10 metų jau gerai žinote jų susiformavusius pomėgius ir asmenybę. Tai yra puikus laikas pritaikyti neutralias sienas ir pakeisti neutralų dekorą į vaiko asmenybę atspindinti dekorą. Visa tai siūloma daryti kambario dekoracijomis. Jei vaikas domisi gamta, leiskite kambary turėti gamtos akcentų, gal net augalų, kuriuos vaikas galėtų prižiūrėti. Jei vaikas domisi lego dėlionėmis, galvosiūkiais ir kitais konstruktoriais, sukurkite jam vietą kambaryje, kur jis galėti pademonstruoti ir laikyti savo surinktus konstruktorius. Paverskite vaiko pomėgius kambario akcentais.


Protingas daiktų pasidėjimas

daiktadezes vaiko kambariui

Vaikai gali būti mažyčiai, tačiau jų daiktai užima juokingai daug vietos. Apstatant ir renkantis vaiko kambario dekoracijas labai svarbu praktiškumas. Jūsų sugalvotas vaiko kambario interjeras gali būti pats gražiausias pasaulyje, tačiau jei jame nebus pakankamai vietos daiktams, jis bus sujauktas per savaitę. Užtikrinant, kad kambaryje būtų pakankamai vietos daiktams ir suteikiant patogius sprendimus vaikui daiktus susidėti, prisidėsite prie vaiko tvarkos ugdymo ir turėsite mažiau galvos skausmo. Jei sukursite aplinką, kurioje vaikui lengva tvarkytis, jis daug paprasčiau to išmoks. Pasirūpinkite baldais, kad būtų pakankamai vietų, kurias vaikas gali pasiekti susidėti savo daiktus. Galite sunumeruoti stalčius ar lentynas, ar uždėti etiketes, kur laikomi žaislai, kur laikomos knygelės. Taip vaikui padėsite suvokti tvarką.


Tikimės šie patarimai padės Jūms kuriant namų jaukumą! O jei jūsų vaikui patinka mūsų filmukai, kviečiame užstukti į Animotuko Krautuvėlę, kurioje galite rasti linksmų dekoro akcentų!