Animotuko Kalėdos – Pasidaryk Kalėdinį žaisliuką

 

Mielieji bičiuliai, nuostabiosios metų šventės jau čia! Greit viskas pakvips mandarinais ir cinamonu, mus džiugins artimųjų šypsenos ir namus apgaubs šventinė nuotaika. Animotuko animacijų veikėjai jau rengiasi žieminius paltus, palieka vasarinius mopedus namuose ir ruošiasi keliauti Kalėdų ekspresu į nepamirštamą balto sniego lydimą kelionę. Tik prieš išvažiuodami mums pakuždėjo į ausį, kad norėtų savo mažiesiems žiūrovams padovanoti Kalėdinių dovanų! Žaismingoji Pelėda, Fotografė Meška, Rožinė Varna ir Pūkuotasis Katinėlis prašo Jūsų pasiimti juos kartu džiaugtis šventėmis ir pasidalinti namų šiluma. O už tai padovanos jums dar niekur nematytą ir negirdėtą, pirmąją Animotuko spalvinimo ir užduotėlių knygelę – Tindi rindi riuška. Jos nerasite niekur kitur!

Jums reikia:
*Peržiūrėti video įrašą – Kaip pasigaminti Kalėdinį Animotuko žaisliuką.
*Atsisiųsti Animotuko Kalėdinio žaisliuko iškarpinę. Ir ją atsispausdinti. Iškarpinę rasite čia:
http://www.animotukas.lt/kaledinis-zaisliukas_pelėda_ir_meška.pdf
http://www.animotukas.lt/kaledinis-zaisliukas_varna_ir_katinas.pdf
*Pasigamink žaisliuką kaip nurodyta video instrukcijoje.
*Facebook įrašo komentaruose palikti nuotrauką, kurioje matosi, kaip pasipuošėte Kalėdoms su Animotuko veikėjais!
*Išrinksime net 3 laimėtojus, kurie sulauks dovanų – Animotuko spalvinimo ir užduotėlių knygelės – Tindi rindi riuška.
*Konkurso pabaiga gruodžio 19d. 11:59val.

PRIZAS!


animotuko spalvinimo knygele„Animotuko dirbtuvėlės“ – vieta, kur gali svajoti!

Mielieji bičiuliai, šiame dienoraščio lape norime pasidalinti apie mus itin džiuginančias visai neseniai Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekoje įvykusias pirmąsias „Animotuko dirbtuvėles“.

Animotuko komanda jau kuris laikas svajojo susitikti su savo gerbėjais – mažaisiais animacijų žiūrovais. Gerai žinomų Animotuko animacijų iliustratorė ir dirbtuvėlių vedėja Eglė Uleckienė, kaip ir likusi komanda, atidžiai ruošėsi ir svarstė, ką pateikti mažiesiems, šiose Animotuko dirbtuvėlėse„, kad jie iš tiesų kažką išmoktų ir sužinotų. Norėjome, kad kiekvienas dalyvis turėtų galimybę prisiliesti prie magiško veikėjų kūrimo pasaulio. Šiame pasaulyje mes gyvename kasdien ir svajojame juo pasidalinti. Ilgai lauktas ir išsvajotas susitikimas įvyko Prienuose šių metų spalio pabaigoje. Čia mus be galo svetingai ir šiltai pasitiko nuostabios Justino Marcinkevičiaus bibliotekos darbuotojos.

Dirbtuvėlių metu mažieji dalyviai turėjo galimybę pamatyti ir paklausyti Animotuko pasakėlių, „Tilidūda dainelių. Buvo labai smagu stebėti, kaip vaikučiai iš pradžių nemokėję dainelės žodžių, jau dainos pabaigoje smagiai dainavo ir atkartojo gyvūnėlių garsus iš dainelės „Aš turėjau gaidį”. Visuomet žinojome, kad vaikai pilni idėjų ir norų, tačiau jie ir vėl mus nustebino savo žingeidumu ir įsitraukimu. Juose slypi suaugusiems jau sunkiai suprantamas natūralus, tyras, be jokių užmojų smalsumas. Atrodo, kad jie sugeba džiaugtis mažiausiomis smulkmenomis. Tad mažiesiems gavus užduotį susikurti savo animacijų veikėją, jų vaizduotė liejosi laisvai. Pamatėme tokių gyvūnėlių, kurių kažin ar patys sugalvotume. O svarbiausia, pamatėme nuostabias vaikučių šypsenas, kurios mus įkvepia kurti ir judėti toliau.

Labai džiaugiamės galėdami dalintis savo patirtimi ir kurti erdvę vaikams, kurioje jie gali laisvai atsiskleisti, įgyti naujų įgūdžių, išgirsti naujų dalykų ir tiesiog būti laimingi. Pamatę tiek linksmų veidų ir išgirdę tiek teigiamų atsiliepimų, turime planų ateityje organizuoti ir daugiau renginukų, tad laukite naujienų!

Iki kitų susitikimų!

_DSC7132 _DSC7173 _DSC7210


Prenumeruok lietuvišką animaciją ir padėk jai augti

Mielieji Animotuko draugai, šiandien turime džiugių naujienų. Animotuko.TV Youtube paskyra sulaukė 1000-jo prenumeratoriaus. Esame labai laimingi dėl vis labiau augančio susidomėjimo. Visų visų magiškųjų pasakų ir linksmųjų dainelių mėgėjų, norime paprašyti skirti laiko ir prenumeruoti mūsų kanalą šioje sistemoje. Gal to ir nežinote, bet galite labai stipriai prisidėti prie animacijos vaikams Lietuvoje skatinimo ir kūrimo.

dangus griuva pasakaLietuvišką animaciją vaikams kuriame jau kelis metus. Ši idėja kilo netikėtai ir natūraliai pajutus kokybiškos, draugiškos animacijos mažiesiems trūkumą. Kaip jau esame sakę: „Pradžioje tautosaka sklido iš lūpų į lūpas, vėliau buvo užrašyta, o dabar atėjo laikas jai persikelti į naujas erdves, pakeisti formą ir kitokiu, netradiciniu būdu, perteikti jauniausiajai kartai nuo seno saugotas lietuviškąsias vertybes“. Nuoširdžiai tikime, kad tai ir darome. Sulaukiame išties daug labai teigiamų atsiliepimų ir pageidavimų. Mažieji žiūrovai mūsų kūrinius sužiūri itin greit ir nori vis daugiau. Esame labai laimingi galėdami suteikti tiek daug džiaugsmo mažiesiems. O dar labiau, kad matome, jog mūsų žiūrovų šeimos bendrauja kalbasi ir gilinasi į animacijų turinį.

animotuko tvSulaukę tūkstantojo animacijų prenumeratoriaus, norime paskatinti visus lietuviškos animacijos gerbėjus, nesustoti ir prenumeruoti, pasidalinti šia žinute su savo draugais. Jūs ne tik būsite pirmieji pamatę naujausias animacijas, sulauksite prizų siurprizų, turėsite galimybę stebėti animacijas HD formatu, bet taip pat prisidėsite prie lietuviškos animacijos kūrimo daug daugiau nei patys įsivaizduojate. Lietuvoje yra iš ties ne daug projektų remiančių lietuvišką animaciją. Nors animacijos kūrimas yra labai ilgas, brangus kūrybinis ir technologinis procesas, mes stengiamės padaryti ją prieinamą visiems. Tai padaryti galite ir Jūs. Parodykime, jog mums lietuviška animacija yra reikalinga. Prenumeruokite mūsų kanalą Youtube sistemoje, spauskite patinka po animacijomis, palikite komentarą, įsitraukite jas į savo grojaraščius. Taip galėsite džiaugtis animacija ir linksmomis akimirkomis kiekvieną dieną, o mums padėsite skleisti žinią, jog lietuviškos dainelės, pasakos, tautosaka ir animacija yra išties reikalingos!

 

Kuriame ir dėkojame visiems mūsų dideliems ir mažiesiems draugams bei siunčiame šilčiausius linkėjimus!

animaciju kurejaiNauja lietuviška animacija vaikams nustebins netikėtu magišku pasauliu

lietuviska animacija vaikams

Mielieji draugai, maži ir dideli, turime Jums neišpasakytai gerą ir svarbią naujieną! Animotuko lietuviška animacija vaikams pasipildo trimis naujomis animuotomis pasakomis. O čia bus visko: rožinė varna, lapė važiuojanti mopedu ir neklaužada lapelis griaunantis dangų.

saule ir menulis pasakaMilijonų peržiūrų ir didžiulio susidomėjimo sulaukusių „Tilidūda“ dainelių animacijų kūrėjai ilgai dirbo ir tiki, kad šios pasakos nustebins ne tik mažuosius žiūrovus, bet ir sudomins kiekvieną, netradiciniais ir įdomiais sprendimais. Gerai visiems žinomos lietuviškos pasakos „Varna ir sūris“, „Dangus griūva“, „Saulė ir mėnulis“ įgavo naują formą, tačiau neprarado amžinųjų vertybių.
O svarbiausia! Šios pasakos prieinamos visiems ir jas pasiekti ,mažieji žiūrovai, galite „AnimotukoTV“ kanale , Youtube platformoje arba jau netrukus naujai atnaujintoje nemokamoje aplikacijoje Jūsų telefone.

Kaip teigia mūsų šaunusis projekto iniciatorius Algirdas Noreika, idėja kurti lietuviškas animacijas vaikams kilo, susimąsčius apie tai, kad sparčiai besivystant informacinėms technologijoms, vaikai nemažai laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterio ekrano, internete, žaisdami mobiliuoju telefonu. Tad kodėl jiems nepasiūlius kokybiško, edukacinio ir įdomaus turinio? Pradžioje tautosaka sklido iš lūpų į lūpas, vėliau buvo užrašyta, o dabar atėjo laikas jai persikelti į naujas erdves, pakeisti formą ir kitokiu, netradiciniu būdu, perteikti jauniausiajai kartai nuo seno saugotas lietuviškąsias vertybes. Tikime, kad mūsų lietuviška animacija vaikams tai ir suteiks.

animaciju kurejai

Animacijų kūrėjai: L. Bačys, E. Uleckienė, A. Smailys, A. Berlinskaitė, A. Noreika

Pasakos kurtos itin kruopščiai, procese dalyvavo 10 kūrėjų komanda. Pasak iliustratorės Eglės Uleckienės, – „Tai tikrai kruopštus ir ilgas procesas, daug galvoji apie patį veikėją, kaip jis turi atrodyti, kas jam patinka, kokie svarbiausi jo bruožai. Mintyse tarsi sukuri naują asmenį iš niekur, tuomet eskizuoji, ieškai formų, o sunkiausia išgauti ką nors unikalaus, kas dar nematyta, įkvėpti sukurtai formai charakterį“. Ir tai tik maža dalis to, kas daroma, kuriant animacijas.
Džiugu, kad lietuviškumą puoselėjantiems projektams atsiranda rėmėjų, kurie skatina toliau tobulėti ir kurti. Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, dalinai parėmusiai lietuviškos animacijos portalo „Anomotukas.lt“ inicijuotą projektą „Lietuvių pasakojamosios tautosakos pažinimo stiprinimas, taikant šiuolaikines medijas ir kompiuterinės animacijos technologijas”.

 

 

 

O dabar, bičiuliai, žiūrėkite naująsias pasakas ir dalinkitės su savo draugais!

Pasakas pamatyti ir paklausyti galite čia:Lietuviška animacija vaikams jau tavo telefone

lietuviska animacija vaikams

Milijonų peržiūrų ir didžiulio susidomėjimo sulaukęs animuotų dainelių projektas persikelia į greitesnį, patogesnį ir lengviau prieinamą formatą – mobiliają aplikaciją.

Artėjant šilčiausioms metų šventėms, Animotukas.lt komanda dovanoja naują programėlę mažiesiems bičiuliams ir jų tėveliams. Nuo šiol bus paprasta ir lengva vaikams pasiekti naujausias ir geriausias lietuviškas animacijas. Programėlė sukurta taip, kad ja galėtų naudotis net patys mažiausieji. Vienas paspaudimas ir spalvingos animacijos atgyja tavo telefono ar planšetinio kompiuterio ekrane! Programėlėje galima rasti visas Tilidūda daineles, o jau visai netrukus pasirodys ir naujausias Animotukas.lt pasakų projektas.

Mūsų tikslas atgaivinti ir puoselėti tikrą lietuvišką animaciją vaikams ir jų tėveliams. Norėdami, kad šis unikalus produktas visus pasiektų, nuolat stengiamės jį pateikti įdomesnėmis ir praktiškesnėmis formomis. Projektą „Lietuvių pasakojamosios tautosakos pažinimo stiprinimas taikant šiuolaikines medijas ir kompiuterinės animacijos technologijas”, dalinai finansavimo Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Esame jiems labai dėkingi ir džiaugiamės, jog mūsų kuriama animacija yra plačiai pripažįstama ir šiltai sutinkama.

Lietuviška animacija vaikams tavo telefone!Rudens nuotraukų konkursas

rudens nuotrauku konkursas

Sveikinu Jus, pagaliau sulaukus spalvoto rudens. Man ir mano draugams ruduo labai patinka. Mėgstu juo grožėtis ir mėgautis. Tik man smalsu – o mano mažieji draugai džiaugiasi spalvotuoju rudeniu? Sugalvojau Jums Rudens nuotraukų konkursą! Atsiųsk man savo smagiausios rudens akimirkos nuotrauką, kad galėčiau ja pasidžiaugti ir laimėk vieną iš pakvietimų dviem į naująjį ir nuostabųjį Tilidūdą pasakos spektaklį.

Konkurso taisyklės:

1. Fotografuok gražiausias rudens akimirkas, kuriose būtų gamta ir ja besidžiaugiantys mažieji mano bičiuliai.
2. Iki spalio 23d. 13 val. siųsk gražiausią fotografiją man.
3. Dalinkis savo nuotrauka iš Animotuko Facebook paskiros konkurso aplanko (jis bus paskelbtas, kai gausime visas nuotraukas).
4. Daugiausiai „like“ iki spalio 27d 13 val. surinkę dalyviai laimės bilietus į Tilidūdą pasakos spektaklį.
5. Vienas dalyvis, gali pateikti vieną nuotrauką.

Taigi nieko nelauk, bėk į lauką džiaugtis rudeniu, prirink kaštonų ir spalvotų lapų, įkvėpk džiaugsmingo rudens oro ir atsiųsk man savo linksmiausias akimirkas!

Įkelkite savo nuotrauką mūsų konkursui„Tilidūda“ pasaka – animuotas muzikinis spektaklis visai šeimai

tiliduda pasaka

Mieli bičiuliai, turiu Jums neišpasakytai džiugių naujienų! Milžiniškos sėkmės ir milijonų peržiūrų internete sulaukęs animuotų lietuviškų dainelių rinkinys „Tilidūda dainelės“ – persikelia į didžiąją sceną.

Nuo šiol mažieji mano draugai galės gyvai susipažinti su savo pamėgtais herojais: ponu Jonu, jo tėveliais, Pelėda, Žvirbliu, Vilku, Gaidžiu ir kitais linksmais dainelių veikėjais.

„Tilidūda“ pasaka tai – smagi animuota istoriją apie trejų metukų poną Joną, kuris nemokėjo ir nenorėjo groti dūda. Ir dūda įsižeidusi nuo jo pabėgo. Tėtis ir mama nusprendė padėti Jonukui rasti dingusią dūdą ir jie leidosi į kelią. Bekeliaudami patyrė daug nuotykių: matė vilko ir zuikių šokį, pakliuvo į puotą pas žvirblį, susapnavo stebuklingą sapną.

Interaktyviame spektaklyje vaikučiai kviečiami ne tik žiūrėti, bet ir patys aktyviai dalyvauti muzikinėje pasakoje. Pelėda prašo visų į koncertą atsinešti savo muzikos instrumentų: dūdelių, birbynių, švilpynių, barškučių, tarškynių. Ji pasiruošusi suburti tikrą vaikų ansamblį ir jau pasiskelbė dirigente.

Muzikinę pasaką apie poną Joną ir jo pradingusią dūdą seks profesionalūs aktoriai. Žinomas ir mėgiamas daineles dainuos Aistė Smilgevičiūtė ir Rokas Radzevičius. O pono Jono vaidmuo patikėtas dainininkės Jurgos Šeduikytės ir aktoriaus Vido Bareikio sūnui Adui, kuris labai rimtai vertina savo darbą profesionalioje scenoje.

„Tilidūda“ dainelės specialiai aranžuotos taip, kad maloniai skambėtų vaiko ausiai. Rokas Radzevičius sukūrė juokingus tekstus, kurie labai patinka mažiesiems klausytojams. O Animotuko komanda suanimavo daineles sujungiančias šį spektaklį į vieną visumą.

Muzikinė pasaka „Tilidūda“ – linksmas ir spalvingas reginys, kuris patiks ne tik mažiesiems, bet ir jų tėveliams.
Šia pasaka galės džiaugtis Vilniauje, Kaune ir Klaipėdoje gyvenantys mano bičiuliai. Bilietus galite rasti čia . Arba laimėti dalyvaudami Animotuko rudens nuotraukų konkurse, kurį netrukus paskelbsime!Pirmasis Animotuko konkursas laukia vaikučių darbelių

Sveiki! Ar jau pasiruošę vasaros linksmybėms? Greitai visi lėksime į sodus, parkus, kaimus ir miškus, skinsime uogas, ieškosime įvairiausių vabaliukų, drugelių ir gyvūnėliu. Tačiau kol kas pavasaris gražių orų nepadovanoja, todėl nusprendžiau, kad mano mažiesiems dainelių mėgėjams reikia užsiimti įdomia ir naudinga veikla.

lietus, piesinys, animotukas

Taigi, pasėdęjęs, pasitaręs su savo draugais, sugalvojau pirmąjį konkursą. O jis bus skirtas ne kam kitam, kaip mažiesiems dailininkams. Kol lyja lietutis ir nešviečia saulutė, spalvomis galima džiaugtis spalvinant mano „Siuntinukuose“ esančius dainelių herojus. O jei dar juos kūrybiškai apipiešite ir atsiųsite man, kas žino, gal ir dovanėlę gausite! Taigi, konkurso taisykles rasite čia, o dabar sakau iki!„Vai ir atbėgo baikštusis elnias“ – Kalėdiniai nuotaikai

elnias, tiliduda, animotukas

Šiandien noriu pristatyti vieną įstabiausių kūrinių. Ši dainelė – ypatinga! Ji – vienintelė žiemiškai kalėdinė „Tilidūdos“ rinkinyje. Sniegas ir snaigės, kviečia mažuosius mano draugus susipažinti įvairiais mitologiniais herojais ir didinguoju Elniu Devyneragiu.

Gruodžio 21-oji vadinama Elnio Devyniaragio diena, ji simbolizuoja saulėgrįžą. Elnias – didingas ir antgamtiškas gyvūnas, vienas iš svarbiausių lietuviškų kalėdinių simbolių. Vaikučiams norėjau pristatyti ir kitus personažus. Dauguma jų turi specifinę reikšmę lietuviškoje tautosakoje. Kalveliai, kurie iš saulės ir aukso kaldina aukso žiedą. Šie draugiški ir linksmi personažai primena šio nuostabaus metų laiko baltus džiaugsmus. Gana retai lietuvių tautosakoje pasitaikantys povai čia vaizduojami kaip Dvarelio sargai, kurie vaikšto aplink jį, barsto plunksnas ir saugo nuo prašalaičių. O pats Dvarelis – didelė medinė lietuviška seklyčia su įėjimais iš abiejų pusių. Ji pasislėpusi giliai miške, apsnigta, tikra pasakų trobelė. Kadangi žiemą čia tylu ir ramu, visa dainelės aplinka turi mistišką aurą. Ją pralinksminti, įnešti žaismingumo ir įžiebti kalėdinę dvasią čia padeda Fėjukai. Kadangi elnius visuomet lydėdavo dvaselės, animacijos kūrėjai sukūrė šiuos personažus, kurie uždega ugneles ir sušildo mūsų širdis.

Spalvine gama ši dainelė išsiskiria iš kitų. Joje dominuoja melsvi atspalviai, kuriantys šerkšnotą nuotaiką. Kūrėjams buvo smagu šią dainelę piešti ir animuoti dėl daugybės įvairių veikėjų ir elementų. Tikiuosi, tai patiks ir mano mažiesiems bičiuliams.

Taigi, klausykite šios nuostabios dainelės ir, tikiuosi, pajusite kalėdinę nuotaiką!

Dainelės paklausyti ir ją pamatyti galite čia:

Dainelės „Vai ir atbėgo baikštusis elnias“ žodžiai:

Vai, ir atbėgo baikštusis elnias,
Lėliu kalėda kalėda,

Baikštusis elnias devyniaragis,
Lėliu kalėda kalėda.

Ant devinto rago – nauja seklyčia,
Lėliu kalėda kalėda.

Toje seklyčioj kalveliai kala,
Lėliu kalėda kalėda.

O jūs kalveliai, mano broleliai,
Lėliu kalėda kalėda,

O jūs nukalkit aukselio žirkles,
Lėliu kalėda kalėda.

Aš nukarpysiu pušų viršūnes,
Lėliu kalėda kalėda,

Kad pamatyčiau tėvelio dvarą,
Lėliu kalėda kalėda.

Tėvelio dvare poveliai vaikšto,
Lėliu kalėda kalėda,

Poveliai vaikšto, plunksneles barsto,
Lėliu kalėda kalėda.„Aš turėjau gaidį“ leidžia dūkti ir kartoti garsus

as turejau gaidi, dainele, tiliduda

Džiaugtis ir dainuoti mokantis – štai apie ką ši dainelė. Čia sutiksie gausybę veikėjų, o mažieji draugai galės linksmai mokytis ir susipažinti su dažniausiai sutinkamai gyvūnais ir jų „kalbomis“.

Pristatau Jums linksmojo traukinio keleivius: gaidys, višta, antis, žąsis, kiaulė, avis, karvė ir arklys. Kaikurie iš šių 8 gyvūnėlių, gal Jums, jau matyti kitose dainelėse, tačiau yra ir naujų, dar neregėtų svečių. Tai žaismingi ir dainelei pritariantys vabaliukai ir augaliukai.

Mūsų linksmasis ekspresas į Cukinijos tunelį prasideda nuo įspūdingosios smėlio pilies. Smėlio pilis tai vaizduotės ir kūrybingumo simbolis, tad pagalvojau, kad mažiesiems klausytojams patiks pradėti savo kelionę būtent čia – smėlio dėžėje! Traukinukas rieda ir keliauja per skruzdėlyną, mišku, kur matosi vabaliukai ir grybai, žolė, kuri simbolizuoja sodą, o galiausiai atkeliauja ir į daržą, kur auga moliūgai, cukinijos ir žirniai.

Dainingi veikėjai lavina vaikų vaizduotę ir gebėjimą įsijausti į įvairiausią aplinką. Taip pat moko pažinti gyvūnėlius. Juos ypač norėjau parodyti mažyliams, kurie gyvena mieste ir retai turi galimybę išgirsti šiuos keliauninkus. Kiekvienas gyvūnas kalba savo garsais. O svarbiausias dalykas dainelėje – draugystės. Nesvarbu, kad gyvūnai visi skirtingi, bet jie keliauja kartu.

Dainelę pamatyti ir išgirsti galite čia:

Dainelės „Aš turėjau gaidį“ žodžiai:

Aš turėjau gaidį,
Dabar noriu vištos,
Visi nori sužinoti,
Kaip ta višta šneka.

Mano višta kvaku kvaku,
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.

Aš turėjau vištą,
Dabar noriu anties,
Visi nori sužinoti,
Kaip ta antis šneka.

Mano antis kreku kreku,
Mano višta kvaku kvaku,
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.

Aš turėjau antį,
Dabar noriu žąsies,
Visi nori sužinoti,
Kaip ta žąsis šneka.

Mano žąsis girgu gargu,
Mano antis kreku kreku,
Mano višta kvaku kvaku,
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.

Aš turėjau žąsį,
Dabar noriu kiaulės,
Visi nori sužinoti,
Kaip ta kiaulės šneka.

Mano kiaulė kriuku kriuku,
Mano žąsis girgu gargu,
Mano antis kreku kreku,
Mano višta kvaku kvaku,
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.

Aš turėjau kiaulę,
Dabar noriu avies,
Visi nori sužinoti,
Kaip ta avis šneka.

Mano avis be be be,
Mano kiaulė kriuku kriuku,
Mano žąsis girgu gargu,
Mano antis kreku kreku,
Mano višta kvaku kvaku
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.

Aš turėjau avį,
Dabar noriu karvės,
Visi nori sužinoti,
Kaip ta karvė šneka.

Mano karvė mū mū,
Mano avis be be be,
Mano kiaulė kriuku kriuku,
Mano žąsis giegu gargu,
Mano antis kreku kreku,
Mano višta kvaku kvaku,
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.

Aš turėjau karvę,
Dabar noriu arklio,
Visi nori sužinoti,
Kaip tas arklys šneka.

Mano arklys yhaha,
Mano karvė mū mū,
Mano avis be be be,
Mano kiaulė kriuku kriuku,
Mano žąsis girgu gargu,
Mano antis kreku kreku,
Mano višta kvaku kvaku,
O gaidelis anksti rytą
Kakaryku gieda.